Поки препарат під робочою назвою EIDD-2801 випробували тільки на тхорах, але він показав вражаючі результати: всі симптоми грипу проходили швидко, на відміну від контрольної групи, якій давали інші ліки, пише Science Transitional Medicine.

Читайте також: Грип в Україні: симптоми та профілактика в інфографіці

Віруси грипу є серйозною загрозою для здоров'я і економічним тягарем для всього світу. Становище ускладнюється через швидку стійкість до противірусних препаратів. EIDD-2801 – ліки, які містять ізопропилового ефіру аналог рибонуклеозид N 4-гідроксіцітідін (NHC, EIDD-1931).

Грип – що це?
Це гостре респіраторне захворювання, спричинене вірусом. Легко передається від людини до людини переважно через кашель, чхання або ж близький контакт. Захворіти на грип може будь-хто і у будь-якому віці.

Це дослідження, як сподіваються вчені, стане проривом в лікуванні грипу, і після проходження всіх випробувань, фармакологічні компанії займуться виготовленням препарату.

EIDD-2801 рекомендують як клінічного кандидата з високим потенціалом для монотерапії сезонних і пандемічних вірусних інфекцій. Тобто у препарата є явна перевага перед щепленнями, які не гарантують 100% захисту через мутації вірусу.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.