Їм слід частіше грати в пінг-понг, пише New Atlas. Через те, що гра вимагає хорошої координації рук і очей, уважності та швидкої реакції, вона допоможе людям з хворобами мозку, почувати себе краще.
Читайте також: Арт-терапія покращує пам'ять та стан при деменції
Суть дослідження
Вчені провели дослідження до якого залучили 12 пацієнтів, середній вік яких 73 роки. Усі учасники мали хворобу Паркінсона — легкої або середньої тяжкості. Їхній стан оцінили на початку експерименту, а потім рекомендували щотижневі сесії пінг-понгу, учасники грали близько п'яти годин.
Після того, дослідники знову перевірили стан здоров'я учасників та помітили значний прогрес. Пацієнти краще говорили, одягалися, вставали з ліжка і ходили, а також писали від руки.
Ознаки були помітні й зовні: покращилися вираз обличчя, постава, тремор рук був менш помітним, збільшилася рухливість потиличних м'язів.
"Хоча це дослідження невелике, результати перспективні, оскільки вони свідчать про те, що пінг-понг, може бути недорогою та доступною терапією, яка може покращити деякі симптоми хвороби Паркінсона. Наразі ми плануємо набагато більше дослідження для підтвердження цих висновків", – резюмували автори дослідження.
Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.