Кількість випадків ожиріння та діабету зростає в сучасному суспільстві в усьому світі, і тенденція до споживання їжі з високим вмістом жиру є однією з головних причин, крім способу життя та генетичної схильності.Згідно з новим дослідженням, проведеним вченими з Техаського університету A&M (США), щоденне споживання горіхів пекан може сприяти здоров'ю.

Також на тему Знайшли простий, але не дуже приємний спосіб покращити імунітет

Нове дослідження ожиріння

У ході дослідження вчені із США провели експеримент на мишах і виявили, що споживання горіхів пекан призводить до збільшення витрати енергії, знижує дисбактеріоз та запалення в організмі. Крім того, продукт модулює ліполіз жирової тканини та мітохондріальний метаболізм у печінці та скелетних м'язах.

Ожиріння – що це?
Це стан, коли людина має надлишковий жир. Воно підвищує ризик розвитку інших захворювань, наприклад хвороб серця, діабету та деяких видів раку.

Основна причина ожиріння – це занадто калорійний раціон при малій рухливості, коли людина отримує калорій більше, ніж витрачає. Але також впливають генетика, гормональний фон, поведінка та метаболізм.

Горіх запобігає ожирінню і діабету

Це означає, що пекан і поліфеноли, що містяться в ньому, сприяють запобіганню ожиріння, а також виникнення жирової хвороби печінки та діабету завдяки зниженню дисбалансу мікробіому та запалення.

Провідний автор дослідження Луїс Сіснерос-Севаллос підкреслив, що регулярне вживання (близько 20 горіхів пекан на день) може допомогти людині підтримувати нормальну вагу тіла навіть за дотримання дієти з високим вмістом жирів. Однак для досягнення максимальної користі для здоров'я необхідно враховувати загальну калорійність раціону та враховувати індивідуальні особливості організму: алергію чи непереносимість.

Зазначимо, що в Україні горіх пекан – це недешеве задоволення 1 кілограм його коштує близько 1000 гривень.