Про це розповіли у журналі TIME.
Дослідження проводив професор психології Університету Флорида Джеймс Макналті, який сам не очікував таких результатів експерименту. Для проведення такого дослідження, до професора звернулось Міністерство оборони з метою знайти вирішення проблемі розлучень та стресів у сім’ях військовослужбовців.
Макналті з командою вчених опитали 144 пари, які дивились онлайн на панораму фото протягом трьох днів впродовж шести тижнів.
Читайте також: Який тип чоловіків жінки вважають найсексуальнішим: цікавий експеримент
Учасникам сказали нотувати і оцінювати світлини: чи це романтичне фото з весілля чи пара, яка тримається за руки. Але насправді їх тестували і перевіряли, чи мозок можна "обдурити", щоб він давав більш позитивні почуття щодо коханої людини.
Деякі учасники експерименту позначали фото їхнього партнера як нейтральні. На інших світлинах закохані люди асоціювались зі словом "чудовий" на рівні з пухнастими тваринками, милими дітьми чи смачною їжею. Ті, хто переглядав позитивні картинки, асоціювали своїх партнерів з позитивнішими речами. І повідомляли, що почуваються щасливішими у шлюбі.
Якщо ви у стосунках маєте багато чудових спогадів з партнером, ви навчитесь асоціювати його з цим досвідом і коли бачитимете партнера, почуватиметесь добре, – підкреслив професор.
Тобто мозок навчився асоціювати партнера з позитивними моментами, тим самим, зробивши шлюб щасливішим.
Професор Макналті не вважає, що ефект є настільки сильним, щоб запускати спеціальний додаток для збереження шлюбів. Тому він з командою продовжуватимуть дослідження, щоб перевірити, як довго цей ефекти може тривати і чи ефект буде сильнішим, якщо позитивні фото підбиратимуть під індивідуальні особливості кожної людини.
Отримай більше натхнення у нашому Instagram