Люди з депресією часто замкнуті й фізично неактивні. Але результати дослідження вкотре підтвердили, що заняття спортом важливі для лікування та профілактики депресії.
До теми Фактор розвитку депресії, на який ми часто не зважаємо
Дослідники включили в дослідження 41 людину, які лікувались від депресії стаціонарно. Учасників розділили на 2 групи, одна з яких 3 тижні виконувала фізичні вправи. Натомість друга, тобто контрольна група, проходила стандартне лікування без фізичної активності.
Дослідницька група встановила серйозність депресивних симптомів, таких як втрата драйву й інтересу, відсутність мотивації й негативні почуття, як до, так і після програми. Окрім цього, вчені виміряли здатність мозку до змін, відому як нейропластичність. Вона важлива для всіх процесів навчання і адаптації мозку.
Фахівці розробили особливу програму навантажень
Програму навантажень розробила команда спортивних наук з Університету Білефельд під керівництвом професора Томаса Шака. Програма була різноманітною, мітила розважальні елементи й ніколи не приймала форму змагань або тестів – від учасників вимагали командної роботи.
Це спеціально сприяло мотивації й соціальної згуртованості, позбавляючи від страху перед труднощами й негативним досвідом з фізичною активністю, до прикладу, зі шкільними уроками фізкультури,
– розповіла одна з авторок дослідження Карін Розенкранц.
Результати дослідження
- Результати встановили, що здатність мозку до змін у людей з депресією нижча, ніж у здорових людей.
- Але після програми з фізичною активністю здатність до змін значно збільшилася і досягла тих же значень, що й у здорових людей. При цьому в групі зменшилася депресивна симптоматика.
- Чим більше зростала здатність мозку до змін, тим виразніше зменшувалися клінічні симптоми.