Новий аналіз показує, що щотижневий фізична активність середньої інтенсивності протягом 150 хвилин або 75 хвилин інтенсивної фізичної активності забезпечує найкращий захист від коронавірусу.

Також на тему: Діти набагато частіше хворіють на коронавірус, ніж вважалось

Чому фізична активність покращує захист від коронавірусу

Попередні дослідження показують, що фізична активність може зменшити як ризик інфікування, так і тяжкість респіраторних інфекцій завдяки її здатності зміцнювати імунну систему.

Зв’язок між регулярною фізичною активністю та тяжкістю COVID-19 погано вивчений, але, ймовірно, пов’язаний як з метаболічними факторами, так і з факторами навколишнього середовища, кажуть дослідники, які вирішили спробувати кількісно визначити поріг фізичної активності, який може знадобитися для зменшення ризику інфікування, госпіталізації та смерті.

Результати нового дослідження

Дослідження включали загалом 1 853 610 дорослих, трохи більша частина з яких (54%) були жінки, середній вік учасників 53 роки. Аналіз зведених даних показав, що в цілому ті, хто включив регулярну фізичну активність у свій розпорядок дня на тиждень, мали на 11% менший ризик зараження COVID-19.

У них також був на 36% нижчий ризик госпіталізації, на 44% нижчий ризик важкого перебігу і на 43% нижчий ризик смерті від COVID-19, ніж у їхніх фізично неактивних однолітків.