ConsumerLab.com провів незалежні лабораторні дослідження, в яких брали участь 30 виробників батончиків.

Читайте також: 5 щоденних перекусів, які сприяють набору зайвих кілограмів

Ми звикли їсти батончики тоді, коли треба перекусити та вважаємо їх здорової їжею. Замінюємо батончиками прийоми їжі, або обираємо їх, коли хочеться чогось солодкого.

Користь фітнес-батончиків

Фітнес-батончик – це їжа, яка призначена для підвищення фізичної енергії. Зазвичай, фітнес батончики містять комбінацію білків – жирів – вуглеводів, крім того вони збагачені вітамінами й мінералами.

Відтак, хороша новина в тому, що фітнес-батончики визнанні корисними науково. Зокрема, лікарі-дієтологи підтверджують, що батончики містять достатню кількість корисних елементів, які дозволяють зберегти енергетичний баланс організму.


Фітнес-батончики досить калорійний продукт

Батончики умовно можна розділити на дві групи — енергетичні та протеїнові.

Енергетичні несуть енергетичну цінність. Цей вид батончиків призначений для забезпечення швидкого й ефективного використання енергії, що надходить. В основному, в їхньому складі ви знайдете сухофрукти, зернові, горішки.

Другу групу складають батончики, які несуть більше поживної цінності, — білкові або, як заведено називати, протеїнові. Їх можна вживати не тільки для підвищення енергії, але і для зменшення жирової маси.

Шкода фітнес-батончиків

Деякі фахівці схиляються до протилежної думки щодо поживності фітнес-батончиків та наголошують, що у них є надлишок цукру, жирів і вуглеводів.

Порівнюючи кількість вуглеводів і вмісту цукру в протеїновому батончику і звичайному шоколадному можна сказати, що вони практично ідентичні. При цьому протеїнові батончики в рази дорожчі.

У досліджені, що проводив ConsumerLab.com, із 30 батончиків різних виробників – 18 не відповідали вимогам рівня інгредієнтів на етикетці.


Аналізували 30 вибіркових батончиків

Виявилося, що в кожному другому батончику перевищено рівень вуглеводів, який зазначали виробники на обгортці.

До прикладу, один із батончиків позиціювали, як продукт з низьким вмістом вуглеводів, на упаковуванні було зазначено, що там всього 2 грами вуглеводів.

Та лабораторний аналіз показав, що насправді він мав близько 22 грамів вуглеводів!

Тому, вивчення складу батончика не завжди врятує вас від похибки виробника. Тому, єдина правильна рекомендація – споживати батончики перевіреного виробника, або готувати їх самому.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.