Попередні дослідження свідчать, що люди з високим рівнем усвідомленості більш терпимі до себе і приймають події такими, якими вони є. Американські вчені вирішили з'ясувати, яким чином усвідомленість людини допомагає йому справлятися з щоденним стресом.
Читайте також: Як йога та медитація впливає на мозок
Усвідомлений стан людини можна схарактеризувати уважним ставленням до всього, що відбувається навколо. Іншими словами, це проживання справжнього моменту в "тут і зараз", без блукання думок в минулому чи майбутньому.
Для експерименту вчені залучили 157 студентів-першокурсників, які відчувають великий стрес, починаючи доросле життя в коледжі. Експеримент проходив протягом першого семестру, коли рівень стресу був для них найвищим.
Аби уникнути стресу, живіть усвідомлено/Фото: Unsplash
Щоб оцінити рівень усвідомленості кожного учасника, вчені проводили спеціальне опитування. Зокрема, потрібно було погодитися або спростувати такі твердження: "мені легко зосередитися на тому, що я роблю" або "я усвідомлюю (не заперечую) свої думки й почуття" та інші.
Більш усвідомлені студенти вдвічі рідше повідомляли про стресові ситуації та, як наслідок, негативні емоції. Зокрема, вони спокійно сприймали події, що відбулися і рідше критикували себе.
Усвідомлений стан, ймовірно, впливає на образ думок і почуттів людини та допомагає сприймати щоденні стресові події як менш значні й легше їх переживати,
– вважають автори.
Практика усвідомленості, на думку вчених, може бути ефективним інструментом для всіх людей, які відчувають щоденний стрес.
Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.