Вчені з Канади довели що надмірна вага – це те саме, що й передчасне старіння. У старших людей зазвичай виникають проблеми з когнітивними та розумовими здібностями, підвищуються ризики раку, діабету та серцево-судинних захворювань. Примітно, що у людей із зайвою вагою ризики таких станів теж є, пише Study Finds.

Читайте також: Вчені назвали продукт, який зможе подолати ожиріння

Ожиріння = старіння

Відтак, вчені зробили висновки, що ожиріння слід визначити передчасним старінням. Для дослідження вчені проаналізували понад 200 робіт, у яких йшлося про те, як ожиріння впливає на організм людини.

Усі вони свідчили про те, що зайва вага прискорює процеси старіння. Це відбувається через скорочення тепломір – так званих "захисних ковпачків" хромосом.

Теломери – що це?
Теломери захищають кінець хромосоми від зношування або від злиття з сусідньою хромосомою. Отже, теломери – одноразові буфери на кінцях хромосом, які під час поділу клітини скорочуються; їх присутність захищає гени на хромосомі від зношування.

Люди, які мають надмірну вагу, мають значно коротші теломери ніж ті, хто має здорову вагу. До того, імунна система людей з ожирінням теж старіє та погіршується швидше, тобто вони мають вищі ризики захворіти навіть інфекційними захворюваннями, зокрема грипу та мати ускладнення перебігу хвороби.


Аби привести вагу в норму, слід скоригувати харчування/Фото:Unsplash

Як позбутися зайвої ваги

Надмірна вага визначається індексом маси тіла 25-29.5. Ожиріння має три ступені, і починається з ІМТ 30 та більше. ІМТ, менший за 18.5, є замалий.

Приклад: вага = 68 кг, висота = 165 см (1.65 м)
Розрахунок: 68 ÷ (1.65 у квадраті)= 24.98

Щоб привести вагу в норму, слід врахувати шість факторів:

  • Здорове харчування.
  • Якісний сон.
  • Гормональне здоров'я.
  • Генетика.
  • Психоемоційний стан.
  • Достатня фізична активність

Тож, аби старість не застала вас передчасно, пам'ятайте, що надмірна вага – ваш ворог.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.