Дослідники з Університету Південної Австралії виявили причинно-наслідкові генетичні докази того, що здоров'я серцево-судинної системи впливає на споживання кави. Це перше таке дослідження у світі і в ньому взяли участь 390 435 людей.

До теми Вживання кави на ніч не впливає на сон, але змінює структуру мозку: дослідження

Команда вчених виявила, що люди з високим кров'яним тиском, стенокардією й аритмією автоматично п'ють менше кави, уникають її взагалі або віддають перевагу каві без кофеїну. І виявилось, що причина куди глибша – генетика.

Провідна дослідниця і директорка Австралійського центру точного здоров'я UniSA Еліна Хіппьонен заявила, що наша генетика регулює кількість випитої кави й захищає нас від надмірного вживання.

Ми не усвідомлюємо, що люди підсвідомо саморегулюють безпечні рівні кофеїну в залежності від того, наскільки високий їхній кров'яний тиск. І це, ймовірно, є результатом захисного генетичного механізму,
– розповіла вона.

Висновки дослідження досить цікаві

  • Професорка вважає, що той, хто п'є багато кави, може бути стійкішим до кофеїну з генетичної точки зору.
  • Натомість ті люди, які не п'ють каву, можуть бути більш схильними до побічних ефектів кофеїну і високого кров'яного тиску.

Тож якщо ваше тіло говорить вам не пити зайву чашку кави, ймовірно, на це є причина. Дослухайтесь до свого тіла – воно більше відповідає за ваше здоров'я, ніж ви думаєте.