Проте від цього онкозахворювання можна позбутися за століття, до 2100 року, пише Scimex.

Читайте також: Рак шийки матки: симптоми, профілактика, діагностика та група ризику

Дослідники вважають, що вакцинація та розширення скринінгу шийки матки допоможе хворобі зникнути у 149 зі 181 країни.

Такі заходи дозволять до 2069 року вберегти вжиття до 13,4 мільйона жінок від випадків раку шийки матки.

Рак шийки матки – що це?
Це злоякісне новоутворення, яке виникає у шийці матки. 90% випадків раку шийки матки спричинені поширеним вірусом – вірусом папіломи людини (ВПЛ), який може стати причиною дисплазії епітелію шийки матки.

З таких умов понад дві третини випадків раку шийки матки можна попередити у країнах з низьким і середнім розвитком, таких як Індія та Нігерія. Наразі у них обмежений доступ до вакцинації проти вірусу папіломи людини та скринінгу шийки матки досі обмежений.

Якщо країни з високим рівнем доходу такі як, США, Фінляндія, Канада, будуть дотримуватися цих заходів, вони можуть побороти захворювання за 25-40 років.

Епідемії раку шийки матки серед жінок можна запобігти
Епідемії раку шийки матки серед жінок можна запобігти

На сьогодні близько 85% випадків онкозахворювання зустрічається у менш розвинених регіонах. Прогнози авторів дослідження для африканських країн не такі втішні: вони не зможуть ліквідувати рак шийки матки до 2100 року.

Якщо програму профілактики не розширити, то протягом наступних 50 років у 44 мільйонів жінок діагностують цей вид раку. Кількість хворих зростатиме щороку через збільшення населення та його старіння.

Щороку цю патологію діагностують у 5-6 тисяч українок. 20-30% жінок, у яких виявляють рак шийки матки, вже мають ІІІ-IV стадію захворювання – це запущена форма раку, вилікувати яку практично неможливо, а 15% із цих жінок не проживають і року з моменту встановлення діагнозу.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.