CureVac і Novavax, ймовірно, схвалять ще у цьому році

Наразі триває оцінка ефективності та безпечності препаратів. Однак, ще до кінця року виробники повідомлять про результати та очікуватимуть на схвалення до екстреного застосування.

Увага Невакциновані можуть ще раз захворіти на COVID-19 вже за 3 місяці: дослідження

Оцінка CureVac і Novavax, ймовірно, буде завершена до кінця року. Останній варіант дуже цікавий, оскільки в ньому використовується більш традиційна технологія, ніж у вакцинах, які отримали схвалення наразі,
– заявив керівник відділу з вакцинації та боротьби з інфекціями EMA доктор Марко Кавалері.

Актуально про вакцинацію проти COVID-19

До слова, вчора, 4 жовтня комітет Європейського агентства лікарських засобів (EMA) рекомендував введення бустерної дози Pfizer і Moderna для людей з ослабленим імунітетом.

Для дорослих людей зі звичайним імунітетом також рекомендували використання третьої дози, але лише препаратом від Pfizer та через 6 місяців після другого уколу.

Втім, в Україні поки що не проводитимуть щеплень бустерними дозами. Експерти розглядали це питання минулого тижня і вирішили, що це ще не на часі.

До слова, схвалення більшої кількості препаратів для вакцинації проти коронавірусу дійсно потрібне. Це допоможе пришвидшити темпи глобальної вакцинації та покращити ситуацію з забезпеченістю вакцинами бідніших країн. Зокрема, в Організації об'єднаних націй сподіваються, що до кінця 2022 року вдасться щепити від коронавірусу увесь світ.

Детально Чи вводитимуть українцям третю дозу вакцини проти коронавірусу: у МОЗ пояснили ситуацію