Під час дослідження на мишах фахівці виявили, що використання електронних сигарет впродовж всієї вагітності вплинуло на хронічне здоров'я і метаболізм потомства, повідомляє ScienceDaily.

До теми: Від куріння вейпа померли 54 людини у США, 1 в Бельгії та 2 у Великобританії

У цьому дослідженні дослідники використовували модель миші, аби дослідити вплив електронних сигарет на фертильність і здоров'я плоду. Вчені виявили, що після парів електронних сигарет, у самок мишей зменшувалась імплантація ембріонів і відбувалась значна затримка настання вагітності.

Потомство мишей жіночої статі, яке зазнало впливу електронних сигарет в утробі матері, не змогли набрати таку ж вагу, як контрольні миші до позначки 8,5 місяців.

Ми виявили, що використання електронних сигарет до зачаття значно затримувало імплантацію заплідненого ембріона в матку, тим самим затримуючи й знижуючи фертильність. Ці висновки важливі, адже вони змінюють наші погляди на безпеку електронних сигарет як альтернативи традиційним сигаретам до і під час вагітності,
– розповідає авторка дослідження Кетлін Карон.

шкода вейпу
Вейп і електронні цигарки – не безпечніша альтернатива традиційному курінню / Фото: Unsplash

Що відомо про шкоду електронних сигарет

Згідно з останніми дослідженнями, куріння електронних сигарет може викликати депресію, а також на 30% підвищувати ризики розвитку астми, бронхіту, емфіземи.

Окрім того, внаслідок куріння е-цигарок відбувається запалення та погіршення цілісності епітеліальних клітин, що призводить до респіраторних захворювань.

Під час останнього дослідження вчені виявили, що пар від вейпа пошкоджує ДНК в клітинах легенів, тим самим підвищуючи ризик розвитку раку.

Актуально: Уряд пропонує заборонити куріння електронних сигарет та вейпів у громадських місцях

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.