Видання Metro визначило п'ять прийомів з викриття обману, які Мейер називає ефективними.

Слова віддалення. Коли брехуни намагаються довести свою "правоту", то вони використовують фрази, які відгороджують і віддаляють людину від предмета обману. Щоб приховати обман, людина, зазвичай, переходить на формальний тон розмови. Для прикладу такої брехні Памела Мейер згадує промову екс-президента США Білла Клінтона: "У мене не було сексуальних відносин з цією жінкою, міс Левінські".

Посмішка. Щиру посмішку помітно не по губах, а по очах. Скоротити м'язи щік свідомо можна, однак скоротити м'язи очей так, аби це не виглядало штучно, неможливо. Якщо вам посміхається хтось підозрілий, треба дивитися йому прямо в очі.



Надлишок інформації. Чесна людина буде говорити тільки по справі, оскільки їй немає сенсу ухилятися від питань і відповідей. Брехун же запропонує велику кількість додаткової інформації, завдяки якій він уникає відповіді і змінює тему розмови.

Дивіться на обличчя, а не на руки. Побутує міф, що якщо людина смикає руками або мне їх, значить вона бреше. Насправді обман можна розпізнати по обличчю. На обличчі обманщика певні емоції можуть з'являтися спонтанно, зміст промови може не відповідати виразу обличчя.

Різка зміна поведінки. Перед тим, як збрехати, людина повинна відчувати, що її уважно слухають і довіряють словам. Під час переходу з правди на обман брехун підсвідомо оцінює ситуацію, оглядає людей, які його оточують.

Читайте також: Вчені з'ясували цікавий факт про сп'яніння