Про це пишуть на The Huffington Post.

Сидячи довго за гаджетами, люди помічають, як в них втомлюються очі та починає боліти голова. Але чи справді після цього розвивається короткозорість та пошкодження сітківки – про це лікарі розповіли детальніше.

Синдром комп’ютерного бачення або цифрова перенапруга очей

Так характеризують офтальмологи неприємне відчуття важкості в голові та втоми в очах, що виникає після тривалого перебування перед екраном комп’ютера, планшета чи смартфона.
"Помічниками" для розвитку такої недуги є погане освітлення в приміщенні, яскраве світло від екрана та неправильна поза при сидінні.

Як підрахували вчені з Університету Айови, ще також відбувається пересихання очей, тому що коли ми дивимося на екран, ми кліпаємо на 66% менше.

Світлодіодні лампи, що використовуються в екранах, здатні пошкоджувати сітківку ока

Факт насправді може видаватись очевидним, проте дослідження на таке захворювання проводились лише на щурах, і однозначих відповідей тут теж немає.



Вчені радять, що для попередження будь-яких недуг з очима краще користуватись правилом 20/20/20. Це коли кожні 20 хвилин ми відводимо очі від екрану та впродовж 20 секунд дивимося на предмет, розташований на відстані 20 футів (6 метрів) від нас.

Мелані Шмітт, ад’юнкт-професор офтальмології з Вісконсинського Університету розповідає, що не можна однозначно стверджувати, що екрани моніторів обов'язково призведуть користувачів гаджетів до носіння окулярів.

Як каже лікар, випадки короткозорості справді почастішали, але вони не можуть стверджувати, що винні саме екрани. Такі фактории як генетична схильність, обмежений час на свіжому повітрі, добовий біоритм та багато інших показників впливають на очі людини.

Читайте також: ТОП-7 порад, як вберегти зір за монітором