Зазвичай рак шкіри лікується за допомогою спеціальних мазей і гелів, які необхідно нанести на шкіру.

Читайте також: Вчені розробили протизаплідний засіб, дія якого триватиме понад місяць

Вчені використовували курячий овальбумін як модельний антиген, пише Phys. Після цього вони вакцинували мишей за допомогою пластиру.

На ньому були мікроголки, що робило введення препарату безболісним.

Ефективність пластиру порівняли з внутрім'язовими й підшкірними ін'єкціями. Виявилося, пластир з мікроголками не тільки не поступається традиційним методам введення ліків, але навіть перевершує їх.

Ліки доставляються до пухлин протягом хвилини, у той час як аналогічні розробки вчених потребували більшого проміжку часу.

Після використання пластиру рівень антитіл був у 9 разів вище рівня антитіл після внутрішньом'язової ін'єкції та в 160 разів вище, ніж після підшкірної ін'єкції.

Схожу імунну реакцію вчені зафіксували та в рамках експерименту зі зразками людської шкіри.

За словами вчених, цей пластир виводить вакцинацію будь-яким препаратом на принципово новий рівень. Більш того, він може використовуватися і для доставлення інших ліків, в тому числі, проти раку.

У нього унікальне хімічне покриття і не менш унікальний принцип дії. Доставлення доз ліків відбувається стрімко, а фіксація і вилучення його зі шкіри є нескладними.

Розробники сподіваються вивести пластир на ринок в найближчі 3-5 років.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.