Чи може ультразвук зруйнувати коронавірус

Команда дослідників з MIT провела комп'ютерне моделювання коронавірусу і його механічних реакцій на вібрації на базі фізики твердих тіл і обмежених відомостей, зібраних про структуру вірусу. Оскільки його точні характеристики не відомі, вчені спершу змоделювали поведінку зразка з різними параметрами пружності для оболонки і для шипів, а далі вивчали питання того, що може викликати руйнування вірусу?

До теми COVID-19 провокує серцеві хвороби, чи патології є фактором інфікування: який зв'язок

Для того, щоб відповісти на це питання, вони включили в модель акустичні вібрації і помітили, що вібрації ультразвукового спектра створюють брижі в структурі вірусу.2

Які потужності вібрацій діють

Почавши зі 100 мегагерців, або 100 мільйонів циклів в секунду, вони звернули увагу, що спочатку природні коливання вірусу були практично непомітними. Але через частку мілісекунди зовнішні коливання, резонуючи з частотою природних коливань вірусу, привели до утворення вм'ятини на оболонці, як при ударі м'яча об землю.

При підвищенні амплітуди вібрацій коронавірус тріскався. При нижчих частотах у 25 або 50 мегагерців це відбувалося ще швидше, причому як у водному, так і повітряному середовищі.

Результати дослідження попередні і засновані на обмежених даних, але, однак, це перше свідчення уразливості коронавірусу при впливі на нього ультразвукової терапії.