Нове дослідження інфарктів

Сьогодні серцево-судинні захворювання – основна причина смерті та інвалідизації людей у ​​всьому світі. Лікарі з Королівського коледжу хірургів Ірландії проаналізували дані про 10 528 пацієнтів по всій країні, які надійшли до лікарень у період з 2013 по 2018 рік із найбільш серйозним типом серцевого нападу.

Також на тему Чи можна займатися сексом після інсульту та інфаркту

Серйозний тип серцевого нападу, про який йшлося, відомий як інфаркт міокарда з підйомом сегмента ST (STEMI) і виникає коли основна коронарна артерія повністю заблокована.

Коли найчастіше трапляються мерцеві напади

Вивчивши дані про пацієнтів, дослідники дійшли висновку: сплеск частоти серцевих нападів зі STEMI найбільш характерний для початку робочого тижня, причому найвищі показники припадають на понеділок.

Треба сказати, що це вчені припускали і раніше, нове дослідження лише підтвердило припущення. Цікаво, що й у неділю спостерігався вищий рівень STEMI.

Це дослідження доповнює дані про терміни виникнення особливо серйозних серцевих нападів, але тепер нам потрібно з'ясувати, що саме у певні дні тижня робить їх найімовірнішими. Це могло б допомогти лікарям краще зрозуміти смертельне захворювання, щоб врятувати більше життів,
– розповів співавтор дослідження професор сер Нілеш Самані.

Чому понеділок у буквальному значенні "день важкий", вчені не знають досі. Однак на основі минулих досліджень припускають, що це може бути пов'язане з циркадними ритмами – циклами сну та неспання.