Чому вважали, що гірчичники можуть бути ефективними

Уляна Супрун розповіла, що раніше гірчичники застосовували не лише в колишньому Радянському Союзі, але й по всьому світі. Однак, на заході від них відмовилися кількадесят років тому, тоді як в Україні їх досі застосовують і продають чи не в кожній аптеці.

Читайте також Вживання сухофруктів покращує здоров’я: перелік найкорисніших

Вважалося, що гірчиця може "прогріти" внутрішні органи. Зокрема, посилить кровообіг й тим самим зменшить біль та запалення.

Гірчичники неефективні

Насправді ж почервоніння шкіри й тепло, які людина відчуває на тих ділянках тіла, де був гірчичник, зовсім не означають, що там щось "прогрівається".

Насіння гірчиці містить сполуку синігрін – саме вона надає цей пекучий смак, заради якого ми додаємо гірчицю в хотдоги чи холодець. При змішуванні з водою синігрін розпадається і утворює аліл ізотіоціанат. Саме він спричиняє теплі відчуття на шкірі. А також подразнює її, а, якщо залишити його там надовго – спричинює опіки,
– пояснила Супрун.

За її словами, якщо все ж вирішите поставити гірчичник, то тримати його слід не довше 15 хвилин. А ось для маленьких дітей його застосовувати категорично не можна, бо у них дуже чутлива шкіра.


Науково досі не довели ефективність гірчичників / Фото Pixabay

Дієві й недієві способи лікування застуди

Натомість Супрун порадила обирати ті способи лікування застуди й грипу, які дійсно довели свою ефективність, але серед них точно немає гірчичників.

Найкращий спосіб допомогти організму – полегшити симптоми. Тому варто забезпечити хворому якісний відпочинок, свіже повітря в домі, здорове харчування, достатнє пиття і жарознижувальні засоби, у випадку високої температури.