Про це на 256 загальнонаціональній зустрічі і виставці Американського хімічного товариства (ACS) розповів науковець Стівен Вітерс з канадського Університету Британської Колумбії.
Читайте також: Які хвороби сприяють передчасному старінню мозку
Найчастіше постраждалим у катастрофах чи інших надзвичайних ситуаціях потрібна кров для переливання, найкраще універсальної – I групи.
Тепер отримати її можна з крові будь-якої групи – у бактерій кишкової мікрофлори вчені знайшли ферменти, які "очищають" еритроцити і роблять донорську кров універсальною.
Залежно від успадкованого набору генів, еритроцити людини можуть нести на поверхні білки, з'єднані зі специфічними вуглеводами – глікопротеїнами (А- і В-агглютіногени).
Незнайомі глікопротеїни донорської крові можуть розпізнаватися імунною системою, викликаючи злипання еритроцитів. Тож кров будь-якої групи можна перетворити у першу, обробивши її ферментами-гідролазами кишкових бактерій, які видаляють залишки вуглеводів з глікопротеїнів. Це позбавляє еритроцити А- і В-агглютиногенов, переводячи кров в групу I.
Читайте також: Топ-7 фактів про групи крові, про які ви могли не знати
Новий крок до перетворення будь-якої крові в універсальну прямо у лікарні зроблений.
Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.