Ревакцинацію проти Омікрону варто проводити мРНК вакцинами

Згідно з результатами дослідження Гонконзького університету та Китайського університету Гонконгу, людям, які пройшли початкову вакцинацію препаратом Sinovac, слід розглянути як бустер вакцини інших компаній.

Увага Сезонні вірусні інфекції: як вберегтися від застуди та грипу напередодні свят

Одночасно дослідники радять отримати третю дозу вакцини Pfizer/BioNTech, оскільки вона суттєво підвищує рівень антитіл до Омікрону у щеплених китайською вакциною.

Крім того, у дослідженні наголосили, що й дві дози вакцини Pfizer/BioNTech не ефективні проти Омікрону, але разом із бустером цей препарат значно підвищує рівень захисту.

Попередні зусилля щодо вакцинації можуть бути марними

Вчені висловили побоювання, що у випадку, якщо поширення Омікрону потребуватиме розгорнути кампанію з розподілу різних бустерів або повторної вакцинації препаратами, націленими конкретно на цей штам, це загальмує всі попередні зусилля боротьби з коронавірусом.

Водночас минулого тижня в компанії Sinovac повідомили, що три дози їхньої вакцини зумовлюють вироблення антитіл у 94% випадків. Втім, у компанії не уточнили, наскільки високий рівень антитіл викликає вакцинація препаратом.

Перехворілі теж ризикують інфікуватись Омікроном

Представник Гонконзького університету Юен Квок Юнг заявив, що "люди, які отримали вакцину, або навіть ті, хто перехворів на COVID-19, можуть мати високий ризик повторного зараження".

Під час дослідження, яке проводив професор, з'ясувалося, що дві дози і вакцини Pfizer, і вакцини Sinovac лише у невеликій кількості випадків зумовлюють якийсь рівень захисту від Омікрону.

При цьому тоді у Sinovac теж запевняли, що бустерна доза здатна захистити від цього штаму.

Радимо прочитати У МОЗ зібрали дані про ефективність вакцин проти штаму Омікрон

Омікрон охоплює планету: у ВООЗ передрікають нову хвилю пандемії – дивитись відео