Стосунки, побудовані на сварках і часті конфлікти у сімейних парах провокують небезпечні серцево-судинні патології значно більше, ніж тихі та мирні стосунки. Такі дані оприлюднили дослідники з Університету Акадії в Канаді.

Читайте також: Скільки кроків повинна пройти жінка, щоб знизити ризик смерті

Сімейні сварки буквально розбивають серце. У людей, які відчувають у стосунках тривожність, в 1,5 рази частіше хворіють на інфаркт або інсульт – порівняно з людьми, які відчувають спокій поруч зі своїм партнером,
– стверджують фахівці.

Дослідники опрацювали результати анкетування 5 640 осіб віком від 18 до 60 років. І результати говорять про те, що людям, які в своєму шлюбі відчувають себе невпевнено і нестабільно, – властивий більш високий ризик розвитку ряду хронічних захворювань судинної системи, в тому числі інсульту, інфаркту та гіпертонії.

Стосунки лише тоді позитивно позначаються на здоров'ї, коли вони стабільні. Почуття тривожності, що росте в стосунках, – це поганий знак.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.