Біологи з Японії та США вивчили роботу нейронів, активних під час фази швидкого сну, коли нас відвідують сновидіння.
Читайте також: Чому виникають нічні судоми в ногах
Судячи з усього, це активний процес, пов'язаний з прунінгом – скороченням числа синапсів (контактів між нейронами), яке відбувається насамперед у гіпокампі. Авторам дослідження вперше вдалося продемонструвати цей механізм.
Біологи вивчили гормони гіпоталамуса, що регулює цикли сну і неспання, і звернули увагу на клітини, що виробляють меланін, який концентрує гормон.
Під час сну стираються зайві спогади
Більш ніж половина (53%) цих клітин активні під час фази швидкого сну, а в період неспання активність демонструють лише третина (35%). Близько 12% клітин залишалися активні в будь-який час.
Вчені вибірково включали й придушували активність подібних нейронів у мишей. Гризунів знайомили з новими предметами, після чого впливали на певні нейрони. Як і припускали дослідники, активація клітин погіршувала здатність тварин запам'ятовувати новий досвід. Цей ефект спостерігався тільки під час фази швидкого сну.
Висновок: під час сну у людей активізуються клітини, які допомагають мозку стерти непотрібну інформацію. Якщо вони активні, то мозок й набагато гірше запам'ятовує.
Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.