Штучний інтелект і мозок людини

Нова теорія спала на думку Самуелю Хоелю, науковцю з Університету Тафтса, коли він займався програмуванням штучного інтелекту (ШІ). Мережі ШІ для тренування отримують різну інформацію. Однак часом однотипні дані, які їм дають, стають для них надто звичними, знайомими.

Також на тему: Як понаднормова робота впливає на здоров'я: тривожний аналіз ВООЗ

ШІ починає здаватися, що ці дані є всім, з чим вони можуть зіткнутися. Цю проблему називають перенавчанням, фахівці з машинного навчання, щоб впоратися з перенавчанням, дають ШІ різні випадкові хаотичні дані. Автор нової теорії вказує, що ці дані часто виглядають абсурдно, трохи нагадуючи сни.

Чому сняться дивні сни

Хоель провів паралелі між цим феноменом і життям людей. Життя людини може бути одноманітним і нудним. При цьому мозок здатний звикати до того, що отримує весь час одну й ту ж інформацію. Водночас якщо дивитися ширше, життя різноманітне, в ньому може траплятися маса непередбачених ситуацій.

Сни, згідно з новою теорією, нагадують людині, що світ не такий простий. На противагу однаковій рутині мозок створює більш дивні версії світу, відхилення від дійсності. Тобто, їх можна назвати біологічною версією боротьби з перенавчанням.

Хоель вказує, що деякі наукові дані підтверджують його гіпотезу. Наприклад, те, що людина часто бачить уві сні ситуації, які часто повторюються в житті. Можливо, головний мозок таким чином хоче продемонструвати нам їх зміненими.