Це заявили глава Міністерства освіти й науки Лілія Гриневич та виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун під час прес-конференції.
Читайте також: Кір в Україні 2019: коли роблять щеплення від кору – найголовніші правила
В умовах колективу невакциновані діти можуть поширювати інфекцію іншим дітям, які також можуть бути невакцинованими, можуть бути медичні протипоказання. Але це також ставить під загрозу для сімей тих дітей, а також вчителів та працівників у школах.
Постанова Верховного Суду стверджує: держава має забезпечити баланс між правом дитини отримати дошкільну освіту і правами інших дітей та інших українців.
Перед школою дитина повинна пройти профілактичний огляд у педіатра чи сімейного лікаря, а також оновити Карту профілактичних щеплень (довідка форми № 063/о), якщо дитина отримала нові щеплення.
Це вакцини від 10 інфекційних хвороб: гепатиту B, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту і хіб-інфекції.
Що робити батькам, які відмовляються від щеплень
Керівництво навчального закладу повинно до пакета документів дитини отримати інформацію про те, чи дитина мала щеплення відповідно до Національного календаря щеплень. Для цього є медичний працівник у навчальному закладі. Він у результаті окремої ситуації може порекомендувати, де зробити щеплення батькам.
Попри це Лілія Гриневич закликає батьків не ставити дитину в умови, при яких вона буде уникати соціалізації й нормально навчатися у зв'язку з позицією "яка не є цілком обґрунтованою і може стати загрозою для здоров’я їхньої дитини".
Календар профілактичних щеплень для дітей та дорослих
13 серпня Уляна Супрун вкотре запропонувала зібрати засідання РНБО щодо невеликої кількості невакцинованих дітей та дорослих в Україні.
Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.