Студент 5-го курсу медичного факультету №2 Ужгородського національного університету захворів на дифтерію, повідомляє Радіо Свобода.

Читайте також: Чим так небезпечна дифтерія: симптоми, профілактика та лікування

Стан хлопця задовільний і патологічних змін лікарі не виявили. Медики оглянули 70 студентів цього навчального закладу, які могли контактувати з хворим, а у 44 з них зібрали аналізи.

Єлизавета Біров – в.о. директора департаменту охорони здоров'я Закарпатської ОДА
“При обстеженні цього пацієнта була висіяна бактерія дифтерії, нетоксичний штам. Хлопець скаржився на підвищення температури, біль у горлі та біль у м'язах. Зараз він знаходиться в обласній інфекційній лікарні, отримує лікування. Ми почали обстеження імунного статусу всіх студентів, що навчаються на його курсі і здійснюємо ряд протиепідемічних заходів"

Цей штам дифтерії не такий страшний, як токсичний штам дифтерійної палички, адже не викликає змін в організмі,

Востаннє випадки дифтерії в Ужгороді були зафіксовані у 2010 році, а по всьому Закарпатті – у 2011-му. Проте з початку 2019 року, при необхідних 95%, лише 48% мешканців Закарпаття зробили щеплення від дифтерії.

Як вберегтися від дифтерії

Найефективнішим методом профілактики від дифтерії є щеплення. Хоч навіть вакцина не дає 100% гарантії, що людина не захворіє, проте із щепленням дифтерія протікає у значно легшій формі. Також симптоми можуть не проявлятись взагалі, а людина у тому випадку буде лише носієм інфекції.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.