Нове дослідження хвороби Альцгеймера

Вчені з Медичного центру Cedars-Sinai у Лос-Анджелесі вивчили очі та тканини мозку 86 померлих людей із діагностованими когнітивними порушеннями. Дослідники також порівняли зразки людей з нормальною когнітивною функцією з тими, хто мав симптоми на ранній стадії, і з тими, хто мав пізню стадію хвороби Альцгеймера.

Також на тему: Назвали вид спорту, який пов'язаний з більшим ризиком деменції

Дослідники виявили, що сітківка пацієнтів з легкими когнітивними порушеннями та хворобою Альцгеймера мала надлишкову кількість амілоїду бета 42, білка, який утворює "бляшки", які накопичуються в мозку людей з хворобою Альцгеймера.

За очима можна діагностувати деменцію

Крім того, сітківка містила клітини, які називаються мікроглією, які також пов’язані з прогресуванням захворювання.

Ми виявили накопичення високотоксичних білків у сітківці ока пацієнтів із хворобою Альцгеймера та легкими когнітивними порушеннями, що спричиняє серйозну дегенерацію клітин,
– сказала автор дослідження Майя Короніо-Хамауї.

Зміни також були виявлені у пацієнтів, у яких не спостерігалося погіршення когнітивних функцій або були лише дуже легкі ознаки, що вказує на те, що тести на сітківці можуть допомогти у ранній діагностиці.

Тому за словами авторів дослідження, їхні результати можуть допомогти розробити методи візуалізації, які дозволять діагностувати хворобу Альцгеймера ще раніше і точніше, а також стежити за її розвитком неінвазивно, лише досліджуючи очі пацієнта.