Про це у коментарі 24 каналу розповіла психолог Ольга Плетка.
Депресія і тривога йдуть поруч. Часто люди, щоб спала тривожність, впадають в депресію. А щоб не впасти в депресію – тривожаться, пояснила фахівець. Найчастіше ці стани виражаються у нападах панічних атак. І зараз вони дуже поширені. Психолог допомагає на рівні, коли людина під час нападу панічних атак спроможна контролювати себе і вийти з цього стану за допомогою рекомендацій психолога.
Читайте також: Психічне здоров‘я: міфи та цікаві факти
Симптоми, за якими можна визначити панічну атаку: запаморочення, затискання якогось м'язу, задишка, серцебиття, раптова пітливість.
Велика проблема – соціофобія, це коли люди бояться людей. Людина багато сидить за комп'ютером, має успішні контакти і спілкування у соціальних мережах. Але на вулиці не може і не знає, як привітатися. Найчастіше панічні атаки бувають з цієї причини,
– пояснила фахівець.
Вона пояснила: люди спілкуються через монітор. А в реальному житті їм страшно спілкуватися. Коли немає фізичного контакту зі співрозмовником – ти можеш бути хоч суперменом. З цієї ж причини багато пар мають проблеми у сексуальному житті. Бо фізичні навики замінені віртуальними. А фантазія завжди яскравіша за реальність. І тоді в реальному житті люди не знають, що робити. Бо в голові немає відповідного навику, є лише імітація.
Однак навіть такі проблеми успішно нейтралізуються психологами. Для цього не потрібне медикаментозне лікування (хіба що випадок запущений аж до стадії агресивної шизофренії, коли людина небезпечна для оточуючих).
Тому, якщо є прояви тривожних станів, не треба боятися, що тебе назвуть психом. Потрібно звертатися по допомогу до психолога. Він визначить, в чому проблема і допоможе справитись.
Читайте також: Як вирішення психологічних проблем здатне покращити якість життя
Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.