Кліщі демодекс рідко спостерігаються у дітей до 5 років, проте це цілком нормальна знахідка у дітей старшого віку та дорослих, розповідає лікарка дерматовенеролог Вікторія Миронюк.
Читайте також: Прищі на спині: чому виникають та як лікувати
На шкірі кожної людини мешкають 2 види кліщів – це Demodex folliculorum та Demodex brevis. Вони живляться клітинами шкіри та сальних залоз, а Demodex folliculorum полюбляє дрібні волосяні фолікули вій.
⠀
Ці кліщі – необхідні і є частиною невидимого шару на шкірі, яка називається мікробіом. Тому якщо у вас виявили такого кліща і навіть показують його в лупу – це не привід піддаватися паніці.
⠀
Бувають випадки, коли демодекс починає сильно розмножуватись, все більше охоплюючи шкіру – це явище називається демодекоз.
- Почервоніння;
- Лущення;
- Свербіж;
- Чутливість шкіри;
- Висипи на тілі;
Демодекоз – це не присутність самих кліщів демодекс на шкірі, а їх висока щільність. Один кліщ на 1 см² не є захворюванням та не потребує лікування. Лікуватися варто лише коли кліщів демодекса понад 5 дорослих особин, личинок чи яєць на 1 см².
Лікування демодекозу
Як лікувати демодекоз
- Очищуйте обличчя двічі на день за допомогою засобу з м'яким рН;
- Уникайте очищувачів на масляній основі та "жирного" макіяжу;
- Використовуйте зволожуючий крем на водній основі;
- Періодично проводьте м'який пілінг шкіри, аби видалити відмерлі клітини;
- Лікуйтеся акарицидами (розчин бензилбензоат, івермектиновий крем, метронідазол, перметрин). Вони недорогі та спрямовані на лікування, а саме: зменшення надмірного розмноження кліщів та усунення симптомів;
Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.