Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко прокоментував в ефірі телемарафону впровадження з 1 квітня е-рецепта, інформує 24 Канал.

Дивіться також Через брак ліків і ажіотаж українці продають Німесил навіть за понад тисячу гривень

Ніякі нові препарати не потрапили до рецептурної групи, не помінялася ніяка ситуація щодо посилення контролю відпуску та інших речей. З'явився додатковий сервіс, який сьогодні дає певні результати,
– сказав Віктор Ляшко.

Е-рецепт не обмежує відпуск ліків: як хитрували аптеки

Міністр наголосив, що "питання відпустку рецептурних препаратів не регулюється питанням впровадження електронного рецепта".

В нас рецептурні препарати завжди відпускалися за рецептом. Водночас є певна одна вимога, якою користувалися аптечні мережі, коли ми говорили про те, що не було вимоги зберігати паперовий рецепт в аптеці, й це дозволяло аптекам відпускати рецептурні препарати без рецепта,
– пояснив Ляшко.

Він запевнив, що сьогодні контроль не посилюють.

Своєрідний контроль над лікарями

Міністр також зазначив, що в МОЗ відправлятимуть на переатестацію тих лікарів, які, наприклад, лікують гострі респіраторні вірусні інфекції антибіотиками або протимікробними лікарськими засобами.

"І на це треба впливати, тому що за самолікуванням криється велика проблема, про яку не знаємо", – вважає міністр.

Він зокрема навів приклад, що в українців сформувалась думка, що аптечний працівник чи фармацевт є лікарем, який може призначати лікування прямо в аптеці. За його словами, так не має бути.

На території активних бойових дій ліки відпускатимуть без рецепта

Водночас він зауважив, що на територіях, які визначені наказом Мінреінтеграції і на яких ведуться активні бойові дії, людина може прийти в аптеку і купити будь-який препарат без будь-якого рецепта і консультації.

Ляшко пояснив, що на цих територіях в першу чергу розглядають питання доступності.

Як купити ліки за електронним рецептом

Щоб отримати електронний рецепт на ліки, треба звернутися до сімейного лікаря (не обов’язково мати з ним декларацію). Коли лікар робить призначення, формує електронний рецепт, а пацієнту приходить смс-код на телефон. Саме з цим кодом і треба йти в аптеку.