За їхніми словами, це заперечує можливість, що коронавірус існував раніше, а отже, люди інфікувалися ним раніше й могли виробити до нього імунітет, пише наукове видання Infection, Genetics and Evolution.
Також на тему: Китайські науковці створили новий штам коронавірусу SARS-CoV-2
Науковці вивчили понад 7600 вірусних геномів із міжнародної бази даних, яку складали науковці з усього світу під час досліджень SARS-CoV-2. На підставі цього вони дійшли висновку, що пандемія коронавірусу почалася десь у проміжку між 6 жовтня й 11 грудня 2019 року.
Вони стверджують, що коронавірус – нове явище, і в людей не може бути до нього колективного імунітету. За найоптимістичнішими підрахунками, COVID-19 перехворіли до 10% населення.
Учені також з'ясували, що мутації вірусу, які взяли із різних куточків світу, схожі, це підтверджує версію про єдине його першоджерело.
Також, як показало дослідження, вірус вражав людей у різних куточках світу тижнями чи навіть місяцями раніше за перші офіційні повідомлення, тож пошук "нульового" пацієнта не має сенсу.
Зазначимо, що також триває суперечка про походження коронавірусу. США звинувачує Китай в штучному походженні вірусу. Але в КНР ці звинувачення відкидають. Більшість науковців погоджуються, що вірус має природне походження та не був створений в лабораторії.
Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.