Вчені з Нью-Йоркського університету вважають, що людина в момент своєї смерті може залишатися в повній свідомості, навіть якщо її тіло вже не подає ознак життя, пише LiveScience.

Читайте також: Собаки відчувають стрес разом зі своїми господарями

"Якщо людина знаходиться в лікарняній палаті, то він може навіть чути, як медики оголошують про його кончину", – заявили автори роботи.


Людина після клінічної смерті може залишатися у свідомості

До висновку про збереження свідомості в момент кончини вчені прийшли, вивчивши історії пацієнтів, які були реанімовані після перенесеної зупинки серця в ряді клінік США і Європи.

Фахівці відзначають, що при зупинці серця в мозок перестає надходити кров, і функція даного органу припиняється за дуже короткий відрізок часу. Але аналіз історій пацієнтів з клінічною смертю показав, що вони чули та навіть бачили, що відбувається навколо них після оголошення про смерть.

Цікаво, що оцінивши цей досвід пацієнтів, дослідники відзначили, що люди в момент зупинки серця і близької смерті відчувають дуже глибокі переживання, які впливали на їхню свідомість. Фахівці заявили, що після "смертельного досвіду", багато людей стають альтруїстичними, починають надавати допомогу іншим і знаходять новий сенс життя.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.