Дослідження з ефективності та безпеки четвертої дози вакцини проти коронавірусу проводили у медичному центрі "Шиба". Прем'єр-міністр країни Нафталі Беннет похвалився попередніми результатами.

Увага Як заспокоїтись: ефективні методи боротьби з тривогою

Високий рівень захисту

Це перше у світі дослідження подібного роду. Воно вказує на стрімке підвищення антитіл в організмі людини.

Я щасливий оголосити, що попередні дослідження четвертої дози показують, що протягом тижня після введення четвертої дози кількість антитіл у крові збільшується майже вп'ятеро,
– сказав прем'єр-міністр.

Чотири дози препарату забезпечують високий рівень захисту як щодо інфекції та зараження, так і щодо важкої захворюваності. Простими словами, як наголосив посадовець, четверта доза вакцини точно безпечна.

Ізраїльські вчені назвали побічні ефекти четвертої дози вакцини

  • Дослідники того ж центру 2 січня опублікували звіт щодо побічних вакцин від додаткової дози вакцини. З'ясувалось, що вони виявилися не більшими, ніж від третього щеплення.
  • Так, приблизно 80% пацієнтів повідомили про легкі запальні явища місцевого характеру, подібні до тих, що спостерігалися при введенні третьої дози. Тоді як у 45% досліджуваних спостерігалися короткочасні загальні нездужання, а ще 10% скаржилися на слабкість та біль у м'язах.
  • Більше серйозних розладів здоров'я при введенні четвертої дози не спостерігалося.

В Україні дозволили 3 бустерну дозу вакцини – дивіться відео