Крім гормональних змін, є й інші причини, чому так відбувається. Про це йдеться в дослідженні британських вчених.

Читайте також: Жінки чи чоловіки: хто швидше втомлюється від сексу у стосунках

У роботі автори зосередилися на психологічних труднощах, з якими стикаються жінки після менопаузи. Це сприйняття свого тіла як менш бажаного, ніж в молодості, невпевненість в собі, стрес, перепади настрою, криза у відносинах.

У дослідженні взяли участь 4500 жінок зрілого віку. Лише у половини з них було сексуальне життя. Учасниці розповіли дослідникам, що секс став менш регулярним, приносив менше задоволення, ніж раніше, а іноді доставляв дискомфорт.

Жінки відмовляються від сексу через стан здоров'я
Жінки відмовляються від сексу через стан здоров'я

Основною причиною нестачі сексу стало відсутність партнера – багато жінок в зрілому віці були вдовами. Серед інших причин – стан здоров'я партнера, еректильна дисфункція, фізична форма самої жінки, симптоми менопаузи та прийом медикаментів.

Знижували лібідо і проблеми в стосунках, а також квартирне питання, проблеми переїзду, сприйняття старіння. Лише 3% опитаних розповіли про позитивний сексуальний досвід і тільки 6% звернулися за медичною допомогою з питань, пов'язаних з сексом.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.