Річ у тім, коли ми травмуємося, капіляри під шкірою розриваються, і саме це спричиняє синці, передає BBC.

Читайте також: Через що утворюються камені у нирках: 3 основні причини

Коли червоні кров’яні тільця – еритроцити – потрапляють до сусідніх тканин, то помирають. Це викликає відповідь імунної системи, тож клітини під назвою фагоцити поглинають червоні кров’яні тільця та перетравлюють речовину під назвою гемоглобін. Саме розпад гемоглобіну й спричиняє зміну кольору: від бордово-синього до жовтого й зеленого, а тоді й до коричневого. Це минає за два тижні,
– пояснює доктор Карстен Флор із Інституту дерматології Королівського коледжу Лондона.

Синці, причина, поява, організм, тіло, здоров'я
Після травмування шкіра змінює свій колір: від бордово-синього до жовтого й зеленого, а тоді й до коричневого

Зауважимо, що синці частіше бувають у літніх людей чи пацієнтів, які вживають ліки, що стоншують шкіру.

Також ще однією причиною такого явища у деяких людей може бути хвороба. До прикладу, порушення згортання крові через нестачу вітамінів, або ж імунна система з якоїсь причини вирішила атакувати малі кровоносні судини у шкірі, чи навіть усередині тіла, і тоді це називається аутоімунним захворюванням.

"Синці потребують окремого лікування, однак, якщо болять… Пакет замороженого гороху – чудовий вихід, оскільки він підходить для всіх вигинів тіла та його можна покласти будь-де. Лишень бережіть вашу шкіру від надзвичайно холодних предметів, адже тоді ви може зазнати обмороження", – додає фахівець.

Чому з'являються синці: дивіться відео

До слова, завдяки певним спеціальним засобам від синця можна повністю позбутися або принаймні зменшити його прояв.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі ​Здоров'я.