Про це пише психотерапевт Софія Мильська-Вжозинська, інформує WOMO.

Читайте також: Чому не потрібно йти на жертви заради сім’ї чи кар’єри

Вчені переконані, що близькість настільки позитивно впливає на життя, що збільшує його тривалість. Та не завжди цей аргумент працює.

Через що виникає страх близькості:

1. Негативний досвід

За її словами, багато людей уникає близькості через негативний досвід та спогади, що травмують психіку людини. Така поведінка типова для тих, хто у дитинстві пережив насилля з боку того, кому довіряв.

Негативний досвід
Негативний досвід

2. Страх втрати

Також це виникає через страх втрати. Він виникає через те, що дитина втратила когось з близьких родичів. У майбутньому людина переконана, що, якщо буде цуратися людей, то більше нікого не втратить.

3. Емоційний неглект (агресія)

Він з'являється, коли діти залишаються наодинці з власним страхами, приниженням і соромом. Жінка чи чоловік бояться близькості через те, що у них не було достатнього тепла та уваги. Вони вважають, що близькі стосунки – це нікчемна трата часу.

Емоційний неглект (агресія)
Емоційний неглект (агресія)​

4. Неправильні асоціації

Деякі люди переконані, що близькі стосунки не для них, оскільки вони задихаються у близькості. Це виникає через асоціацію близькості з поглинанням. Люди запевняють, що такі стосунки відберуть свободу – асоціація з тим, якщо один з батьків порушив кордон дитини або ж не взяв до уваги точку зору.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.