За даними дослідження від 2015 року 50% жінок хоча б один раз відчували відчуття смутку, злості чи образи після сексу, а також гострий дефіцит "обійм", розповіла уролог Дарина Чернишова.

Читайте також: 20 найпоширеніших помилок чоловіків і жінок у сексі

Причому це зовсім не залежало від того, як пройшов статевий акт, і які стосунки були між партнерами. Але до недавна ніхто не знав чи бувають чоловіки сумними після сексу.

І ось в 2018 австралійці закінчили перше подібне дослідження, яке проводилося одночасно у в багатьох країнах. Виявилося, що 40% чоловіків теж хоча б один раз були засмучені після сексу. Деякі описували це почуття як "смуток, тривогу, роздратування або навіть бажання посперечатися/посваритися з партнером".

4% респондентів відповіли, що подібні відчуття виникають у них після кожного статевого акту. Виявилося, що частіше подібний смуток відчувають люди, що знаходяться в постійному емоційному напруженні і зазнали сексуального насильства коли-небудь.

Вчені не можуть точно вказати механізми, які лежать в основі цього феномену. Може бути причина в зниженні деяких нейромедіаторів після статевого контакту, в підсвідомому відчутті, що "секс – це вульгарно і брудно" або в закінченні інтимності і духовної близькості, яка була в статевому акті.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.