Відповідну статтю опублікували в журналі Archives of Sexual Behavior.

Дослідження науковців складалося з двох етапів. У першому взяли участь 185 добровольців, включаючи 90 чоловіків і 95 жінок у віці від 18 до 68 років. На основі результатів опитування вчені оцінили SCSS – показник готовності людини зайнятися сексом за бажанням партнера. Крім того, була визначена інша характеристика – SCSN.

Читайте також: Експерти відповіли, чим можна замінити секс

Вона ж показувала, як часто піддослідний готовий був відмовитися від статевого акту заради партнера, який був "не в настрої". І що дивно, в тому випадку, коли один партнер наполягав на фізичній близькості, а партнер відмовлявся, то оцінювався рівень задоволеності від відносин загалом цілої пари.

Відзначається, що люди з високим SCSN менш негативно реагували на відмову партнера займатися сексом і були в більшій мірі задоволені відносинами. І це абсолютно не залежало від статі людини.

В другій частині дослідження взяли участь вже 255 сімейних пар, для яких також оцінювалися SCSS і SCSN, ступінь сексуального задоволення, бажання, а також готовність зрозуміти точку зору партнера в тому випадку, якщо той не згоден з точкою зору респондента.

Як виявилося, жінки більшою мірою потребували людини з високим SCSN, ніж чоловіки. Вчені пов'язують це тим, що у пар з'являються діти і матері більше сил і енергії витрачають на свою дитину.