Дієтологи впевнені: кращої страви, ніж традиційна каша, просто не існує. Головна користь каші полягає в тому, що злаки містять практично всі необхідні організму поживні речовини в ідеальному співвідношенні. І це не єдина причина, чому корисно їсти кашу й інші продукти з круп.

Читайте також: 5 факторів, що сприяють переїданню

Виводять холестерин

У будь-якій каші міститься два види клітковини: нерозчинний і бета-глюкан. Перший вид клітковини здійснює механічну очистку кишечника, видаляючи скупчені шлаки. А бета-глюкан, проникаючи в кровоносні судини, зв’язується з холестерином і виводить його з організму.

Крім того, каші мають багатий мінеральний склад. Так наприклад, гречана каша багата кальцієм, залізом і вітамінами групи В. Кукурудзяна каша багата кремнієм. Пшоняна каша багата солями магнію і кальцію, а також містить велику кількість вітаміну А.

Допомагають схуднути без дієт

Для тих, хто хоче схуднути, каші найкорисніший і відповідний продукт. Крім того, що калорійність каш невисока, всі вони є так званими "повільними" (складними) вуглеводами. Простіше кажучи, мають властивість дуже повільно засвоюватися, тобто підтримувати тривалий час почуття ситості.

А це в свою чергу убереже вас від шкідливих перекусів на роботі, наприклад.

Знижують рівень тривожності

Регулярне вживання каш допомагає знизити рівень тривожності і є профілактикою депресії. Ті, хто регулярно вибирав на сніданок саме кашу, підтримували кращу фізичну форму, мали більш міцне здоров'я і рідше страждали депресіями, ніж інші випробовувані.

Це пояснюється тим, що каші містять вітамін Е, володіє потужною протистресовою властивістю.