Про це пише психолог Ліля Дубінська, інформує WOMO.

Читайте також: Що впливає на рівень довіри до співбесідника

За її словами, люди не можуть зрозуміти ні свої, ні чужі почуття. У них не розвинена здатність ненасильно впоратися з ними, немає вміння їх цивілізовано висловити і, "каналізувати" (вилити душу). Саме тому у людей виникає страх перед почуттями.

Чому так важливо визнавати свої почуття
Чому так важливо визнавати свої почуття

Через те, що дитина пригнічує в собі ці почуття і витісняє з пам'яті те, що було пов’язано з ними, вона не наважується відчувати те, що заборонили дорослі. Виникає самозаборона, що стає постійним способом ставлення до власних почуттів. Ці почуття хочуть прорватися. Самозаборона тягнеться з дитинства і аж до старості.

Ці почуття необхідно зрозуміти, прийняти і поставитися до них з повагою. Потрібно протягнути руку допомоги внутрішній самотній дитині. Навчитися говорити про свої почуття з співчуттям до них, проживати їх без самоосуду, але і без милування ними.

Іноді може здатися, що те, що ви відчуваєте несправедливість, злість, здається уявним. Проте у людини з’являється вибір – терпіти, щось міняти, домовлятися або йти з відносин.

Чому так важливо визнавати свої почуття
Чому так важливо визнавати свої почуття

Психолог пояснює, що визнання своїх почуттів – це основа розуміння своїх потреб, основа для появи свободи вибору в діях і відносинах. Невизнання і придушення їх ведуть до феномену самовідчуження, до самообману і ригідності у вчинках і стосунках як з іншими, так і з самим собою.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.