Рукостискання передає різні збудники хвороб й таким чином впливає на їхнє поширення. Про це заявила ексміністерка охорони здоров'я Уляна Супрун.
Читайте також Обсервація чи самоізоляція: заходи, які зупинять поширення коронавірусу
Окрім коронавірусу, після рукостискання можна захворіти на грип, кишкові інфекції, гепатит А, паразитів і безліч інших хвороб.
Так влаштований світ — ми не можемо стерилізувати всі поверхні навколо. Тож, коли ми торкаємося чогось чи когось, збудники хвороб неодмінно потрапляють на наші руки. А потім, якщо ви випадково торкнетеся очей або рота, вони потраплять у ваш організм та можуть спровокувати хворобу,
– пояснила Супрун.
Рукостискання передає різні збудники хвороб / Unsplash
Як безпечно вітатися з іншими людьми?
Кулак об кулак
У 2009 році, під час поширення грипу H1N1, декан медицини канадського університету Калгарі, запропонував замінити рукостискання на більш безпечне вітання – кулак об кулак. Це зменшує кількість передачі патогенів.
"Кулак об кулак" є безпечним способом вітання
Раніше британські дослідники порівняли, скільки бактерій можуть передавати різні способи контактних вітань: рукостискання , "дай п’ять" та кулаки.
Рукостискання виявилося найбільшим розповсюдником патогенів. Чим міцніше та довше тисли руку, тим більше їх передавалося. Вітання "п’ятіркою" посіло друге місце по безпечності. Найменш небезпечним способом вітання в дослідженні став кулак – ним передалося майже в 10 разів менше бактерій.
"Але навіщо взагалі наражати себе та інших на небезпеку, якщо можна обійтися взагалі без доторків долонями... І ніхто не скасовував можливість просто підняти долоню вгору та привітно посміхнутися... Сподіваюся, що від вітальних поцілунків в щічку вже не треба окремо застерігати. Залиште цей привілей лише для найближчих", – додала Супрун.
Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.