Зі слів фахівців, важливим є місце, де найчастіше бувають такі порізи, повідомляє ScienceАlert. Зокрема, пальці, губи і язик є дуже чутливими через велику кількість нервових закінчень.
Читайте також: Чим відрізняються пробіотики від пребіотиків
Якщо невеличкий поріз від паперу припаде на шкіру стегна чи щиколотку – відчуття буде не таким болючим.
Як відомо, нервові мережі на делікатних ділянках тіла розрізняють різні види відчуттів – тиск, тепло, холод та біль. Саме ці відчуття роблять ранку більш болючою. У людському мозку навіть є спеціальна область, яка відповідає за прийом сигналів, що надходять з цих частин.
Це своєрідний захисний механізм організму. Адже якщо торкнутися гарячого предмета або з'їсти щось гірке – мозок отримує сигнал небезпеки.
Психологи додають, що існує також емоційна реакція на поріз папером. Людина сердиться, що через необережність порізалась, відчуває сором і боїться, якщо це був лише перший конверт.
Під час невеликого порізу нервові волокна посилають до мозку сигнали про біль, а при глибокій рані кров згортається й утворює шар, під яким шкіра заживає без постійного впливу навколишнього середовища.
Аби звести до мінімуму дискомфорт при порізі папером, медики рекомендують помити рану з милом, щоб зменшить ймовірність зараження. Опісля варто накласти пов'язку або заклеїти поріз пластиром, щоб ранка швидше гоїлась.
Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.