Про це заявили вчені з Баптистського університету Гонконгу, передає "Країна здоров'я".
З їх слів, потрапляння таких хімікатів в людський організм може призвести до розвитку безпліддя і онкологічних хвороб.
Читайте також: Як уникнути шкідливих антибіотиків у продуктах
Вони з 2013 року збирали зразки морської води у 30 регіонах на узбережжі Гонконгу та досліджували організми морепродуктів з семи ферм (риба, креветки, устриці тощо).
У всіх зразках морської води і морепродуктів виявили сліди потенційно небезпечних хімічних субстанцій. Зокрема, мова йде про фільтри ультрафіолетової радіації, присутні в сонцезахисних засобах для абсорбування або блокування сонячного випромінювання.
Найвища концентрація ультрафіолетових фільтрів у морській воді і морепродуктах виявилась поруч з ділянками пляжів і системами каналізації.
Такі хімічні речовини викликають аномалії і високу смертність у зебрових рибок, чия генетична структура схожа до людської. Тож потрапляння сонцезахисної косметики у морську воду може бути дуже для здоров'я людей, провокуючи різні відхилення у роботі організму.
Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.