Доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб дитячої імунології НМАПО імені П.Л.Шупика Федір Лапій в ексклюзивному коментарі для Здоров'я 24 зазначив, що з початку року на кір захворіло 8 тисяч осіб. Єдиним способом вберегтися від цього захворювання є вакцинація.

Читайте також: Що необхідно знати про вакцинацію: ексклюзивне інтерв'ю з імунологом

Імунолог переконаний, що передумови до масової відмови від щеплення були закладені давно.

Імунолог Федір Лапій
“П ерш за все, це – брак знань серед лікарів з питань імунопрофілактики, що демонструють професори, які створюють і поширюють неправдиву інформацію щодо вакцинації. У тому числі – екстреної профілактики кору ”.

Тези, які вони створюють та поширюють, не відповідають фактам та рекомендаціям Всесвітньої організації охорони здоров’я. Це спричинило те, що покоління лікарів не мають достатньо знань з імунопрофілактики. У таких умовах населення втрачає довіру до медиків та до системи охорони здоров’я.

Другою причиною імунолог називає втручання політиків, які часто спекулюють на темі вакцинації населення. Так було у 2008-му та 2009-му роках.

Що сталося з вакцинацією у 2008? У цьому році ЮНІСЕФ поставив 9 мільйонів вакцин від краснухи та кору в Україну як гуманітарну допомогу. 2018 року суспільство сколихнуло повідомлення про те, що 17-річний хлопець з Краматорська помер після проведення щеплення. Проте експерти так і не підтвердили цей зв'язок. Та політики і кампанія у медіа продовжували звинувачувати постачальника вакцин у смерті дитини. При цьому заяви міжнародних експертів ігнорували. Вакцину найбільшого світового виробника (Індія) заборонили в Україні

Експерт зазначає, що зараз знову помічаємо, як політики, готуючись до президентських та парламентських перегонів, включились у спекуляції на темі вакцинації.

МОЗ України закликає батьків дотримуватися Календаря профілактичних щеплень і вчасно відводити дітей для проведення вакцинації.


Коли потрібно робити дітям щеплення

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.