До такого висновку дійшли Канг Лі з Торонтського університету (Канада) і його колеги з Китаю, Сінгапуру і США, повідомляє Medical Xpress.
Читайте також: Чому сонцезахисні креми потрібно використовувати протягом усього року
Вони провели дослідження на дошкільнятах з Китаю. Дітей віком до 4 років розділили на дві групи – в кожній було порівну хлопчиків і дівчаток.
Дітей навчили грі, у якій в одній руці їм потрібно було заховати пакунок із солодощами, а дорослому – вгадати, у якій руці він захований.
Одну групу навчили шахраювати так, щоб приз завжди залишався у них. Контрольна група грала чесно. Потім психологи проводили з малюками тести. З'ясувалося, що "шахраї" стали краще розуміти наміри інших людей.
Канг Лі переконаний, що вміння брехати – нормальна частина дорослішання. І чим раніше дитина навчиться обманювати – тим розвиненіші у неї будуть когнітивні здібності.
Додамо, зі слів неврологів, більшість людей використовують брехню для роботи. Оскільки під час брехні задіяні певні частини мозку, найчастіше людина бреше, коли втомилась або перебуває у стресовому стані.
Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.