Акушер-гінеколог Ольга Білоконь розповіла про причини болю, пише MedOboz.

Читайте також: 7 речей, які категорично не можна робити вагітним

Вона пояснила, що біль у спині немає нічого спільного з дефіцитом кальцію.

Основною причиною болю у попереку (у 90% випадків) є механічні фактори. До них можна віднести збільшення навантаження на м'язи спини в зв'язку з ростом у вагітної матки і зміщенням центру ваги тіла.


Біль у спині під час вагітності

Виникає біль у спині через с слабкість м'язів черевної стінки, затримання рідини у тканинах та зменшення рухливості суглобів. Останнє відбувається при гормональних змінах.

Щоб уникнути болю у спині варто носити правильне та зручне взуття з підтримкою стопи. Спати варто на матраці середньої і високої жорсткості, він забезпечує кращу підтримку хребта.

Вагтіним потрібно намагится менше навантажувати поперерек. Намагайтеся сидіти з подушкою за спиною або з кріслі з хорошою підтримкою спини. Підкладайте подушку під живіт і між ніг перед сном.

Спорт може допомогти при болі у спині, він може полегшити неприємні відчуття та підготує до майбутніх пологів.

До слова, виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун назвала напої, які можуть викликати ожиріння, діабет 2 типу та карієс у дітей.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.