Про те, чому в жінок з'являється волосся в нетипових зонах і коли це стає проблемою, розповіла лікарка-гінеколог, ендокринолог Тетяна Осауленко, пише WONDER Україна.

Читайте також: Жіноче здоров'я: чи нормально відчувати овуляцію

Підвищений ріст волосся в зонах, які чутливі до гормонів, у жінок називається гірсутизмом. Такими чутливими зонами є верхня губа, підборіддя, плечі, груди, соски, живіт, спина, стегна та сідниці.

Втім, коли говорять про гірсутизм, йдеться тільки про темне та жорстке волосся – таке, як росте під пахвами. М'яке пушкове волосся гірсутизмом не вважають.

Основною причиною розвитку гірсутизму є надлишок в жіночому організмі стероїдних чоловічих гормонів – андрогенів.

Варто розуміти, що якщо у вас ростуть кілька волосинок навколо сосків і ще кілька – внизу живота, це не привід для хвилювань. Втім, якщо волосся раніше не було, а потім воно раптово почало з'являтись, звернутися до лікаря треба.


Чому у жінок росте волосся у нетипових зонах / Фото Unsplash

Причини посиленого росту волосся у жінок

Спадковість. Крім того, підвищений ріст волосся може спостерігатися у представників східних і південних етносів. Це нормальна фізіологічна особливість (гіпертрихоз), яка не потребує лікування.

Підвищена чутливість волосяних фолікулів до андрогенів або ж підвищена кількість рецепторів на цих ділянках. При цьому рівень гормонів може бути в нормі.

Збій в роботі яєчників чи наднирників – зокрема, синдром полікістозних яєчників або вроджена недостатність кори наднирників.

Іноді посилений ріст волосся спостерігається при підвищенні пролактину та тиреотропного гормону (гормону, який регулює роботу щитоподібної залози).

Часто гірсутизм – як і акне, себорея чи випадіння волосся на голові – є сигналом про гормональні проблеми. Але якщо, крім росту волосся на цих ділянках, вас більше нічого не турбує, то, ймовірно, це особливість вашого організму.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.