Наявність в морській воді великої кількості солі робить її дуже концентрованою. Такий розчин рідини називається гіпертонічним або гіперосмолярним, пише 24 канал.
Також на тему: Морська вода біля узбережжя Одеси та Затоки не відповідає нормам
Морська вода і кишківник
При попаданні в кишківник такого розчину відбувається не зовсім звичайний процес. Вода в такому випадку не всмоктується, а навпаки – з плазми крові і міжклітинної рідини надходить в просвіт кишківника.
І якщо продовжувати вживати морську воду, то це призведе до зневоднення, а не до вгамування спраги
Таким чином, якщо в просвіті кишці накопичуються надлишкові нерозчинені речовини (солі, електроліти та ін.), то це призводить до підвищення осмотичного тиску в кишці, що викликає наповнення кишківника водою.
До чого тут непереносимість лактози
Схожі процеси, відбувається при непереносимості лактози.Оскільки не відбувається розщеплення лактози і всмоктування її в кров, то вона накопичується в просвіті кишківник.
Ці молекули створюють виражений осмотичний ефект і тягнуть воду в просвіт кишківника. Рівень рідини в кишківнику підвищується, і ми отримуємо діарею, яка в цьому випадку буде називатися осмотичною.
Тепер ви знаєте механізм розвитку діареї при лактазній недостатності.
⠀
Такий механізм працює в будь-якому середовищі, а не тільки в кишечнику. Природа сама намагається вирівняти рівні концентрацій речовин. При цьому рідина йде з місця з меншою концентрації речовин в бік більшої концентрації