Чим довше разом, тим більший ризик набрати вагу

Вони спостерігали за різними парами: які ходять на побачення, живуть разом або вже одружилися. З'ясувалося, що пари, які живуть разом або одружені, схильніші до зайвої ваги, ніж люди, які тільки ходять на побачення.

Також на тему: Справа не у метаболізмі: чому люди середнього віку частіше набирають вагу

І чим довше люди разом, тим більше кілограмів вони набирали. Так, чоловіки, які живуть з партнером або партнеркою від року до двох років, у два рази частіше страждають від ожиріння в порівнянні з чоловіками, які живуть самі. У жінок ймовірність ожиріння теж підвищується.

У парах, які прожили разом понад 2 років, частіше зустрічаються випадки синхронного ожиріння, а ще люди ведуть менш активний спосіб життя і більше сидять вдома.

Чому люди в стосунках набирають вагу

Вчені припустили, що люди набирають вагу з різних причин:

  • їм більше не потрібно підтримувати форму, щоб залучати інших людей, адже вони вже щасливі у відносинах;
  • вони частіше їдять в кафе і ресторанах, ніж коли були самотні, тому в цілому з'їдають більше;
  • менше рухаються і частіше проводять час вдома;
  • переймають харчові звички й спосіб життя свого партнера.

Щасливі стосунки шкодять здоров'ю

Якщо у людей в парі знижується мотивація стежити за харчуванням і бути активним заради привабливості, то тепер це потрібно робити заради здоров'я.

Звичайно, людина сама відповідає за своє харчування і спосіб життя, тому не можна звинувачувати оточуючих у тому, що він або вона набрали вагу. Але так чи інакше люди переймають звички близьких: якщо один з подружжя страждає ожирінням, ймовірність, що інший теж почне набирати вагу, збільшується на 37%.