Про це свідчить такий опитування, яке організували вчені з Мідлсекського університету в Лондоні та Інституту Берклі в Каліфорнії, пише New York Post.

Також на тему: Які маски кращі: порівняльне відео

"Деякі чоловіки вважають, що COVID-19 їх не торкнеться і залишають маски вдома", – пишуть співавтори дослідження Валеріо Капрара і Елен Барсело. Але дані Китаю, Іспанії, Італії та Нью-Йорка говорять про інше: саме чоловіки, а не жінки, частіше вмирають від коронавірусу.

В опитуванні взяли участь 2459 осіб, 51% з них – чоловіки. В основному всі респонденти живуть у великих містах, їм від 25 до 54 років.

Чому чоловіки відмовляються від масок

Для чоловіків носіння маски – це щось ганебне, те, що виставляє їх в не найкращому світлі перед оточенням, – розповіли дослідники.

Інше опитування, проведене Інститутом Геллапа у квітні, показав, що тільки 29% чоловіків можуть сказати, що завжди надягають маску, якщо виходять з дому. Серед жінок це 44%. І така тенденція спостерігалася ще кілька років тому, під час спалаху атипової пневмонії – тоді жінки також носили маски набагато частіше.

Автори опитування вважають, що вся справа в інформуванні населення в галузі охорони здоров'я – воно просто не розраховане хлопчиків і дорослих чоловіків. Оскільки гендерні стереотипи досі занадто сильні, про засоби слухають і розповідають в основному жінки: мами, вчительки в школах, медсестри і т. д.

Якщо акценти змістяться на патріотизм, дисципліну й особисту відповідальність, то носіння маски серед чоловіків стане почесною справою, – вважають дослідники.

Як користуватися маскою проти коронавірусу / Інфографіка 24 каналу

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.